Tarımsal Uygulama Bilgileri
GARANTİ EDİLEN İÇERİK (W/W)

Suda Çözünür MAGNEZYUM OKSİT(MgO) % 16

Suda Çözünür KÜKÜRT TRİOKSİT (SO3) % 32

HAZIRLANIŞI ve UYGULAMA ŞEKLİ: Kullanılacak miktar iklim, toprak, ürün cinsi, sıcaklık, verim durumu ve sulama sistemine göre değişebilir. En iyi konsantrasyon ve uygulama oranını belirleyebilmek için toprak ve yaprak analizi yaptırılmalıdır. Akmag-sh Magnezyum Sülfat gübresi yapraktan ve topraktan her türlü sulama sistemi ile birlikte kullanılabilir. Önerilen dozlar uygulama deposuna konulmadan önce bir kova veya varil içine 1/3 oranında (1kg Akmag-sh Magnezyum Sülfat gübresi ve 3 litre su hesabına göre ve su sıcaklığı 20~25oC olacak şekilde) çözülmelidir. Sonra elde edilen karışım, uygulama deposuna aktarılır ve depo önerilen miktarda su ile doldurularak, uygulamaya geçilir. Akmag-sh Magnezyum Sülfat gübresini suya aniden boşaltmayınız. Akmag-sh Magnezyum Sülfat gübresi üzerine aniden yoğun miktarda su dökmeyiniz. Kolayca çözebilmek için suyun içine önerilen miktar gübreyi yavaşça döküp, tamamı eriyinceye kadar, çok iyi karıştırınız.

KULLANIM ALANI, ŞEKLİ ve MİKTAR: Yapraktan Uygulama: Magnezyum eksikliğinin görüldüğü durumlarda, tüm bitkilere, 100 litre suda 0,4 kg ~ 0,5kg olarak, 2 ile 4 uygulama yapılabilir. DAMLAMA SULAMA İLE UYGULAMA: Damlama sulama suyu ile tüm bitkilere dekarına, 1 ton suyun içine 3 kg ~ 5kg olarak 2 veya 5 uygulama yapılabilir. TOPRAKTAN UYGULAMA: Tarla ve endüstri bitkileri ile sera ve açık alan sebzelerinde dekara, toplamda 15 kg ile 25 kg arası ekim ile birlikte toprağa uygulama yapılabilir. Genç meyve ağaçlarının taç izdüşümüne 0,5 kg ~ 0,6 kg arası, yaşlı meyve ağaçlarının taç izdüşümüne de 0,6 kg ~ 1 kg arası toprağa verilip, sulanarak uygulama yapılabilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: Kalsiyumlu bileşikler ile karıştırılmamalıdır.

FİRMA BEYANI: Gübrenin uygun olmayan şartlarda kullanılmasından ve depolanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan ve karşılaşılabilecek zararlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Gübrenin sadece teslim esnasındaki spesifikasyonuna uygunluğu garantimiz altındadır. Özel kullanımlar için mutlaka uzmanların önerileri dikkate alınmalıdır.

ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ: Tavsiye edilen miktarlar, suda tamamen çözünür, hiç bir şekilde kalıntı, tortu bırakmaz ve çökelti oluşturmaz.

DEPOLAMA: Palet üzerinde depolanmalı, zeminle doğrudan temas etmemelidir. Kapalı ve iyi havalandırılan alanda, doğrudan yağmur, nem, su ve güneş ışığı almayacak şekilde korunmalıdır. Paletler üst üste yerleştirilmez (tek sıra halinde duvardan en az 20 cm mesafede depolanmalıdır) Doğrudan sıcaklık kaynağından ve aşırı sıcaklık değişimlerinden, çok sıcak ve çok soğuktan korunmalıdır. Ağzı açılan torbaların topaklanmaması için, kullanımdan sonra ağızları sıkıca kapatılmalıdır. Son kullanım tarihi, üretim tarihinden itibaren 3 (Üç) yıldır. Depolama sıcaklığı: + 5 oC ~ + 35 oC arasındadır. Toprak ve/veya yaprak analizi yaptırılarak gübre kullanılması tavsiye edilir.

UYARILAR: Çocuklardan ve gıdalardan uzak tutunuz. Gözle temas ettirmeyiniz. Tozunu solumayınız. Asla uygun doz oranını aşmayınız ve sadece gerekli olan yerlerde kullanınız. Gübreleme esnasında koruma amaçlı olarak, mutlaka gözlük, maske, eldiven ve çizme kullanınız. Gübre uygulamasında sonra elinizi ve yüzünüzü bolsuyu ile yıkayınız. Boş gübre torbalarını amacı dışında kullanmayınız ve yönetmeliklere uygun olarak imha ediniz.

BAKANLIK LİSANS NO : 251 BAKANLIK TESCİL NO : 4542 ÜRETİM TARİHİ : ambalaj üzerindedir. SON KULLANMA TARİHİ : ambalaj üzerindedir. PARTİ SERİ NO : ambalaj üzerindedir. NET AĞIRLIK : 25 Kg TAAHHÜT: Piyasaya sunacağımız etiket ile aynısı olacağını taahhüt eder, aksinin ispatı halinde 4703 sayılı kanuna göre hakkımızda yapılacak cezai işlemleri kabul ederiz.

Damla Gübreleme: 2 kg ile 6 kg arası ile 100 litre çözelti hazırlanıp,

ana çözelti olarak kullanılır.

Yaprakdan Püskürtme Gübreleme: Genel olarak : %3 veya %6’lık

çözeltisi, ortalama 15 gün ara ile , 2 – 7 uygulama şeklinde önerilir. (Dönüm başına

0.6kg ile 1.2kg arası verilmiş olur)
ile yaprak püskürtme, bitkilerin en çok su tuttuğu sabah erken veya

akşamüstü yapılmalıdır.

ekili arazinin tamamına uygulanmadan önce, en uygun kullanım

oranının bulunması için, karşım küçük bir bölümde denenmelidir.

Üretim Tarihi :

2016 2017 2018 2019
1 2 3 4 5 6 7 8 9 1 1 1
0 1 2

Parti – Seri No :

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

BAKANLIK LİSANS NO : 251BAKANLIK TESCİL NO : 4542

ÜRETİM TARİHİ : Ambalaj üzerindedir.

SON KULLANMA TARİHİ : Ambalaj üzerindedir.

PARTİ SERİ NO : Ambalaj üzerindedir.

NET AĞIRLIK : 25 Kg

ÜRETİCİ FİRMA:AKDAŞ KİMYA San. Tic. Ltd. Şti. Karlıktepe Mahallesi Atatürk Caddesi Sümbül Sokak Alibey Apartmanı No:1/1 A KARTAL / İSTANBUL Tel: 0.216 304 20 50 Fax: 0 216 307 17 93 sales@akdaskimya.com

TAAHHÜT:Piyasaya sunacağımız etiket ile aynısı olacağını taahhüt eder, aksinin ispatı halinde 4703 sayılı kanuna göre hakkımızda yapılacak cezai işlemleri kabul ederiz.

Önemli Not: KULLANILACAK HER TÜRLÜ GÜBREYİ TOPRAĞA UYGULAMADAN ÖNCE,
• ARAZİNİN “GÜVENİLİR” TOPRAK ANALİZLERİNİN YAPILMASI GEREKLİDİR.
• TOPRAK ANALİZ SONUÇLARINA GÖRE, ZİRAAT UZMANLARININ TAVSİYELERİ ALINMALIDIR